D25S13A4GL00LF
Mfr.Part #
D25S13A4GL00LF
Manufacturer
Amphenol Communications Solutions
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Stock
68
In Stock :
68
3 DB B
Number of Ports :
1
Pitch :
2.76mm
Black
Published :
2005
Contact Finish :
Gold
Package / Case :
Metal
Current Rating (Amps) :
5A
Depth :
20.82mm
Through Hole, Right Angle
Feature :
Board Lock, Mounting Brackets
Max Operating Temperature :
125°C
Flammability Rating :
UL94 V-0
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
25
Current Rating :
5A
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Length :
53.03mm
Number of Rows :
2
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Voltage - Rated :
300V
Gender :
Receptacle
Plating :
Tin
Body Material :
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Housing Material :
PBT
Delta D
REACH SVHC :
No SVHC
Contact Material :
Phosphor Bronze
Housing Color :
10 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Width :
13.48mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
D25S13A4GL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A4GL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Metal, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Number of Terminations:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S13A4GL00LF pinout, D25S13A4GL00LF datasheet PDF, D25S13A4GL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A4GL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Amphenol Communications Solutions D25S13A4GL00LF
D25S13A4GL00LF Overview
D25S13A4GL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S13A4GL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S13A4GL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP