D25S13A4UV00LF
Mfr.Part #
D25S13A4UV00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Contact Finish :
Gold
Depth :
20.82mm
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Termination :
Solder
Orientation :
RIGHT ANGLE
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Terminations :
25
Max Supply Voltage :
300V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Ports :
1
Current Rating (Amps) :
5A
Contact Finish Thickness :
Flash
Steel, Tin Plated
Contact Plating :
Gold
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric Material :
Thermoplastic
Connector Style :
D-Sub
Feature :
Mounting Brackets
Length :
53.03mm
Housing Material :
Thermoplastic
Contact Material :
Phosphor Bronze
Datasheets
D25S13A4UV00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A4UV00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, D25S13A4UV00LF pinout, D25S13A4UV00LF datasheet PDF, D25S13A4UV00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A4UV00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S13A4UV00LF Overview
D25S13A4UV00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S13A4UV00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S13A4UV00LF D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP