D25S13A6GV4BLF
Mfr.Part #
D25S13A6GV4BLF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
D-Sub Connector Assemblies
IEC Conformance :
No
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Finish :
TIN/ZINC CHROMIUM
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
MIL Conformance :
No
25
UL Flammability Code :
94V-0
RoHS Status :
RoHS Compliant
Insulation Material :
POLYETHYLENE
Feature :
Board Lock, Mounting Brackets
Empty Shell :
Color :
Black
HTS Code :
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material :
Brass
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Total Number of Contacts :
Dielectric Material :
Thermoplastic
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Option :
GENERAL PURPOSE
Mixed Contacts :
2
DIN Conformance :
Through Hole, Right Angle
Filter Feature :
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Datasheets
D25S13A6GV4BLF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A6GV4BLF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, D25S13A6GV4BLF pinout, D25S13A6GV4BLF datasheet PDF, D25S13A6GV4BLF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A6GV4BLF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S13A6GV4BLF Overview
D25S13A6GV4BLF Features
Delta D series
D25S13A6GV4BLF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S13A6GV4BLF D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP