D25S80C4PL00LF
Mfr.Part #
D25S80C4PL00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A PRESS
Voltage - Rated :
300V
Depth :
18.77mm
Length :
53.03mm
Receptacle, Female Sockets
Number of Contacts :
25
Backset Spacing :
0.318 (8.08mm)
Contact Finish Thickness :
Flash
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current Rating (Amps) :
5A
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pitch :
2.76mm
Number of Rows :
2
Published :
Datasheets
D25S80C4PL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S80C4PL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Number of Terminations:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S80C4PL00LF pinout, D25S80C4PL00LF datasheet PDF, D25S80C4PL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S80C4PL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S80C4PL00LF Overview
D25S80C4PL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S80C4PL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S80C4PL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP