D25S34A4GX00LF
Mfr.Part #
D25S34A4GX00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Length :
53.03mm
Feature :
Board Lock
Contact Finish Thickness :
Flash
Voltage - Rated :
300V
Orientation :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Pitch :
2.76mm
Depth :
12.55mm
Termination :
Solder
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps) :
5A
Datasheets
D25S34A4GX00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S34A4GX00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, D25S34A4GX00LF pinout, D25S34A4GX00LF datasheet PDF, D25S34A4GX00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S34A4GX00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S34A4GX00LF Overview
D25S34A4GX00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S34A4GX00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S34A4GX00LF D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP