D25S33E6RL12LF
Mfr.Part #
D25S33E6RL12LF
Description
CONN D-SUB RCP 25P R/A SLD PASTE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Solder Paste
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Backset Spacing :
0.318 (8.08mm)
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Dielectric Material :
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Feature :
Board Guide, Mounting Brackets
D-Sub
Voltage - Rated :
300V
Length :
53.03mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Gold, Tin
Number of Terminations :
Housing Material :
Nylon
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Contact Material :
Phosphor Bronze
Current Rating (Amps) :
5A
Contact Finish :
Gold
Depth :
18.65mm
Datasheets
D25S33E6RL12LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S33E6RL12LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Number of Terminations:25, D25S33E6RL12LF pinout, D25S33E6RL12LF datasheet PDF, D25S33E6RL12LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S33E6RL12LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S33E6RL12LF Overview
D25S33E6RL12LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S33E6RL12LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S33E6RL12LF D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP