D25S33E4UV00LF
Mfr.Part #
D25S33E4UV00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Dielectric Material :
Polyester
Feature :
Mounting Brackets
Packaging :
Tray
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps) :
5A
Voltage - Rated :
300V
Termination :
Solder
Contact Finish Thickness :
Flash
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
25
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Backset Spacing :
0.318 (8.08mm)
Datasheets
D25S33E4UV00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S33E4UV00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, D25S33E4UV00LF pinout, D25S33E4UV00LF datasheet PDF, D25S33E4UV00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S33E4UV00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S33E4UV00LF Overview
The packaging contains Receptacle, Female Sockets.This device is mounted in the Through Hole, Right Angle position.It has been determined that a Tray case is necessary to package the product.There is a product in the Delta D Series.A total of 25 pins are available on the device.There are a number of advantages to its Mounting Brackets feature.As a result, the device runs at -55°C~125°C Operating Temperature.
D25S33E4UV00LF Features
Delta D series
D25S33E4UV00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S33E4UV00LF D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP