D25S33E4PA00LF
Mfr.Part #
D25S33E4PA00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Contact Plating :
Gold, Tin
Housing Material :
Thermoplastic
Gender :
FEMALE
Depth :
18.77mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
300V
Delta D
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Backset Spacing :
0.318 (8.08mm)
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
5A
Current Rating :
5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Length :
53.03mm
Dielectric Material :
Thermoplastic
Datasheets
D25S33E4PA00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S33E4PA00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S33E4PA00LF pinout, D25S33E4PA00LF datasheet PDF, D25S33E4PA00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S33E4PA00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Amphenol Communications Solutions D25S33E4PA00LF
D25S33E4PA00LF Overview
D25S33E4PA00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S33E4PA00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S33E4PA00LF D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP