D25S24B6RX12LF
Mfr.Part #
D25S24B6RX12LF
No
Packaging :
Tape and Reel
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
53.03mm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Depth :
12.55mm
Pitch :
2.76mm
Datasheets
D25S24B6RX12LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24B6RX12LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, D25S24B6RX12LF pinout, D25S24B6RX12LF datasheet PDF, D25S24B6RX12LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24B6RX12LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Female Solder
D25S24B6RX12LF Overview
D25S24B6RX12LF Features
25 basic kinds of terminations
D25S24B6RX12LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S24B6RX12LF D-Sub Connectors applications.
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP