D25S24B6GL00LF
Mfr.Part #
D25S24B6GL00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Stock
240
In Stock :
240
Factory Lead Time :
17 Weeks
Solder
Gender :
FEMALE
Voltage - Rated :
300V
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating :
5A
Contact Plating :
Gold, Tin
Number of Terminations :
25
Pitch :
2.76mm
Depth :
12.55mm
Length :
53.03mm
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Current Rating (Amps) :
5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Board Lock
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
D25S24B6GL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24B6GL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S24B6GL00LF pinout, D25S24B6GL00LF datasheet PDF, D25S24B6GL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24B6GL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S24B6GL00LF Overview
D25S24B6GL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S24B6GL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S24B6GL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP