D25S24A6RL12LF
Mfr.Part #
D25S24A6RL12LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Housing Material :
Polymer
Voltage - Rated :
300V
UL94 V-0
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
12.55mm
Length :
53.03mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
5A
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Board Guide
Datasheets
D25S24A6RL12LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24A6RL12LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:25, D25S24A6RL12LF pinout, D25S24A6RL12LF datasheet PDF, D25S24A6RL12LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24A6RL12LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S24A6RL12LF Overview
D25S24A6RL12LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S24A6RL12LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S24A6RL12LF D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP