D25S24A4GL00LF
Mfr.Part #
D25S24A4GL00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Factory Lead Time :
17 Weeks
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Gold, Tin
Pitch :
2.84mm
Current Rating (Amps) :
5A
Orientation :
Straight
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Contact Finish :
Gold
Depth :
12.55mm
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Plating :
Tin
2
Radiation Hardening :
No
Housing Material :
PBT
Feature :
Board Lock
Voltage - Rated :
300V
Length :
53.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
5A
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Finish Thickness :
Flash
Dielectric Material :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Datasheets
D25S24A4GL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24A4GL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S24A4GL00LF pinout, D25S24A4GL00LF datasheet PDF, D25S24A4GL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S24A4GL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S24A4GL00LF Overview
D25S24A4GL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S24A4GL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S24A4GL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP