D25S23A6GX00LF
Mfr.Part #
D25S23A6GX00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Feature :
Board Lock, Mounting Brackets
Length :
53.03mm
Max Supply Voltage (AC) :
300V
2
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Min Operating Temperature :
-55°C
Pitch :
2.84mm
Depth :
20.82mm
Contact Finish :
Gold or Gold, GXT™
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Dielectric Material :
Polyester
Current Rating :
5A
Orientation :
RIGHT ANGLE
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Current Rating (Amps) :
5A
Max Operating Temperature :
125°C
Housing Material :
Polyester
Contact Plating :
GXT, Gold, Tin
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Datasheets
D25S23A6GX00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S23A6GX00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:25, Mounting Type:Through Hole, Right Angle, D25S23A6GX00LF pinout, D25S23A6GX00LF datasheet PDF, D25S23A6GX00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S23A6GX00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S23A6GX00LF Overview
D25S23A6GX00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S23A6GX00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S23A6GX00LF D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP