D25S13B4GL00LF
Mfr.Part #
D25S13B4GL00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Polyester
Published :
Current Rating :
5A
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Feature :
Board Lock, Mounting Brackets
Max Voltage Rating (AC) :
300V
Current Rating (Amps) :
5A
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Length :
53.03mm
Termination :
Solder
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Contact Finish Thickness :
Flash
Factory Lead Time :
10 Weeks
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Depth :
20.82mm
Pitch :
2.76mm
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Material :
Brass
Housing Material :
Thermoplastic
Gender :
FEMALE
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
D25S13B4GL00LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13B4GL00LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Number of Terminations:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S13B4GL00LF pinout, D25S13B4GL00LF datasheet PDF, D25S13B4GL00LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13B4GL00LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S13B4GL00LF Overview
D25S13B4GL00LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S13B4GL00LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S13B4GL00LF D-Sub Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP