D25S13A6RL12LF
Mfr.Part #
D25S13A6RL12LF
Max Supply Voltage (AC) :
300V
Depth :
20.8mm
Flange Feature :
Housing/Shell (M3)
Backset Spacing :
0.409 (10.40mm)
Length :
53.03mm
Receptacle, Female Sockets
Published :
Current Rating (Amps) :
5A
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
D25S13A6RL12LF
Introducing D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A6RL12LF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Right Angle, Number of Terminations:25, Operating Temperature:-55°C~125°C, D25S13A6RL12LF pinout, D25S13A6RL12LF datasheet PDF, D25S13A6RL12LF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Amphenol Communications Solutions D25S13A6RL12LF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
D25S13A6RL12LF Overview
D25S13A6RL12LF Features
25 basic kinds of terminations
Delta D series
D25S13A6RL12LF Applications
There are a lot of Amphenol ICC (FCI)
D25S13A6RL12LF D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP