CFR50SJT-52-360R
Mfr.Part #
CFR50SJT-52-360R
Description
RES 360 OHM 5% 1/2W AXIAL
Carbon Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Working Voltage :
300V
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
360Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
CFR50SJT-52-360R
YAGEO CFR50SJT-52-360R
FIXED RESISTOR, 360Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,