CFR50SJT-52-1K5
Mfr.Part #
CFR50SJT-52-1K5
Description
RES 1.5K OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
300V
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
1.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
CFR50SJT-52-1K5
YAGEO CFR50SJT-52-1K5
FIXED RESISTOR, 1.5kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,