CFR50J330K
Mfr.Part #
CFR50J330K
Description
RES 330K OHM 5% 1/2W AXIAL
Wire
Packing Method :
Ammo Pack
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Diameter :
3mm
REACH SVHC :
No SVHC
Max Power Dissipation :
500mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Number of Resistors :
1
Military Standard :
Not
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
330kOhm
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Tubular
Series :
CFR50, Neohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Voltage - Rated :
350V
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Published :
Voltage - Rated DC :
350V
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±5%
ELV :
Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Mount :
Axial, Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Datasheets
CFR50J330K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,