CFR50J22K
Mfr.Part #
CFR50J22K
Description
RES 22K OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Number of Resistors :
1
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
0/ -450ppm/°C
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Published :
Military Standard :
Not
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
500mW
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Axial, Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
500mW
Voltage - Rated :
350V
Resistance :
22kOhm
Diameter :
3mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
ELV :
Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Carbon Film
Voltage - Rated DC :
350V
Datasheets
CFR50J22K
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,