ASRM2JA6K80
Mfr.Part #
ASRM2JA6K80
Description
RES 6.8K OHM 5% 2W AXIAL
Axial
Power (Watts) :
2W
Reference Standard :
IEC60115-1
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.197Dia x 0.591 H 5.00mmx15.00mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Metal Film
Working Voltage :
4000V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
Additional Feature :
IEC60065, FLAME PROOF
JESD-609 Code :
e2
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Packing Method :
Ammo Pack
0/ -1800ppm/°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Resistance :
6.8kOhm
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Tubular
Tolerance :
±5%
Datasheets
ASRM2JA6K80
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 6.8kOhm, 2W, Metal Film,