ASRM12JA360R
Mfr.Part #
ASRM12JA360R
Description
RES 360 OHM 5% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
360Ohm
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Lead Diameter :
0.7 mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -1800ppm/°C
2
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C