ASRM12JA330R
Mfr.Part #
ASRM12JA330R
Description
RES 330 OHM 5% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Metal Film
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Lead Diameter :
0.7 mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
330Ohm