ASRM12JA2K20
Mfr.Part #
ASRM12JA2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/2W AXIAL
11 Weeks
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Lead Diameter :
0.7 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
0/ -1800ppm/°C
Resistance :
2.2kOhm
Tolerance :
±5%
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm