ASRM12JA430K
Mfr.Part #
ASRM12JA430K
Description
RES 430K OHM 5% 1/2W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Packing Method :
Ammo Pack
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
0/ -1800ppm/°C
Lead Diameter :
0.7 mm
Reference Standard :
IEC60115-1
Resistance :
430kOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.118Diax0.354L 3.00mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C