ASRM2JA51K0
Mfr.Part #
ASRM2JA51K0
Description
RES 51K OHM 5% 2W AXIAL
Stock
478
In Stock :
478
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
2013
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Resistance :
51kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Working Voltage :
4000V
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±5%