ASRM2JA47K0
Mfr.Part #
ASRM2JA47K0
Description
RES 47K OHM 5% 2W AXIAL
Stock
38
In Stock :
38
Lead Diameter :
0.8 mm
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
2013
Working Voltage :
4000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
47kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Tape and Box (TB)
JESD-609 Code :
e2
Max Power Dissipation :
2W
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Datasheets
ASRM2JA47K0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM2JA47K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47kOhm, Metal Film,