ASRM2JA33K0
Mfr.Part #
ASRM2JA33K0
Description
RES 33K OHM 5% 2W AXIAL
Stock
48
In Stock :
48
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
33kOhm
Max Power Dissipation :
2W
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
4000V
JESD-609 Code :
e2
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Tape and Box (TB)
Datasheets
ASRM2JA33K0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM2JA33K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33kOhm, Metal Film,