ASRM2JA330R
Mfr.Part #
ASRM2JA330R
Description
RES 330 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Max Power Dissipation :
2W
Packing Method :
Ammo Pack
JESD-609 Code :
e2
Lead Diameter :
0.8 mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Resistance :
330Ohm
Working Voltage :
4000V
IEC60065, FLAME PROOF
Published :
Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
Datasheets
ASRM2JA330R
Stackpole Electronics, Inc. ASRM2JA330R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, Metal Film,