ASRM2JA22R0
Mfr.Part #
ASRM2JA22R0
Description
RES 22 OHM 5% 2W AXIAL
Stock
923
In Stock :
923
Resistance :
22Ohm
Tubular
JESD-609 Code :
e2
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
4000V
Max Power Dissipation :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Datasheets
ASRM2JA22R0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM2JA22R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22Ohm, Metal Film,