ASRM2JA22K0
Mfr.Part #
ASRM2JA22K0
Description
RES 22K OHM 5% 2W AXIAL
Stock
976
In Stock :
976
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -1800ppm/°C
JESD-609 Code :
e2
Published :
2013
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22kOhm
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
4000V
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Additional Feature :
IEC60065, FLAME PROOF
Datasheets
ASRM2JA22K0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM2JA22K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, Metal Film,