ASRM2JA220R
Mfr.Part #
ASRM2JA220R
Description
RES 220 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
220Ohm
EAR99
JESD-609 Code :
e2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Published :
Working Voltage :
4000V
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Lead Diameter :
0.8 mm
Datasheets
ASRM2JA220R
Stackpole Electronics, Inc. ASRM2JA220R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, Metal Film,