ASRM2JA10R0
Mfr.Part #
ASRM2JA10R0
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Stock
714
In Stock :
714
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Resistance :
10Ohm
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Tolerance :
±5%
Published :
2013
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
4000V