ASRM1JA82K0
Mfr.Part #
ASRM1JA82K0
Description
RES 82K OHM 5% 1W AXIAL
ASRM
Surface Mount :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
1W
yes
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
82kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Working Voltage :
4000V