ASRM1JA5K60
Mfr.Part #
ASRM1JA5K60
Description
RES 5.6K OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Packing Method :
Ammo Pack
Power (Watts) :
1W
Working Voltage :
4000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e2
Resistance :
5.6kOhm
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Number of Terminations :
2
Datasheets
ASRM1JA5K60
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 5.6kOhm, 1W, Metal Film,