ASRM1JA4K70
Mfr.Part #
ASRM1JA4K70
Description
RES 4.7K OHM 5% 1W AXIAL
Stock
403
In Stock :
403
Lead Diameter :
0.8 mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
4.7kOhm
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
2013
Max Power Dissipation :
1W
Working Voltage :
4000V
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
0/ -1800ppm/°C
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ASRM1JA4K70
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA4K70
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, Metal Film,