ASRM1JA47R0
Mfr.Part #
ASRM1JA47R0
Description
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Published :
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
4000V
ASRM
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47Ohm
Datasheets
ASRM1JA47R0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA47R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Metal Film,