ASRM1JA47K0
Mfr.Part #
ASRM1JA47K0
Description
RES 47K OHM 5% 1W AXIAL
Stock
987
In Stock :
987
FIXED RESISTOR
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
47kOhm
Working Voltage :
4000V
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±5%
Datasheets
ASRM1JA47K0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA47K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47kOhm, Metal Film,