ASRM1JA3K30
Mfr.Part #
ASRM1JA3K30
Description
RES 3.3K OHM 5% 1W AXIAL
Stock
626
In Stock :
626
Resistance :
3.3kOhm
Lead Diameter :
0.8 mm
2
Published :
2013
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Working Voltage :
4000V
Max Power Dissipation :
1W
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
ASRM1JA3K30
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA3K30
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, Metal Film,