ASRM1JA33R0
Mfr.Part #
ASRM1JA33R0
Description
RES 33 OHM 5% 1W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
1W
1 (Unlimited)
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
33Ohm
Working Voltage :
4000V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Additional Feature :
IEC60065, FLAME PROOF
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Datasheets
ASRM1JA33R0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA33R0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33Ohm, Metal Film,