ASRM1JA33K0
Mfr.Part #
ASRM1JA33K0
Description
RES 33K OHM 5% 1W AXIAL
Stock
47
In Stock :
47
Tubular
Published :
2013
Lead Diameter :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
33kOhm
Max Power Dissipation :
1W
Working Voltage :
4000V
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Axial, Through Hole
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
ASRM1JA33K0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA33K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 33kOhm, Metal Film,