ASRM1JA330R
Mfr.Part #
ASRM1JA330R
Description
RES 330 OHM 5% 1W AXIAL
Lead Diameter :
0.8 mm
Resistance :
330Ohm
Working Voltage :
4000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Additional Feature :
IEC60065, FLAME PROOF
Published :
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Tolerance :
±5%
Tin/Copper (Sn/Cu)
Mount :
Axial, Through Hole
Datasheets
ASRM1JA330R
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA330R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 330Ohm, Metal Film,