ASRM1JA2K20
Mfr.Part #
ASRM1JA2K20
Description
RES 2.2K OHM 5% 1W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
2.2kOhm
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
4000V
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Wire
Mount :
Axial, Through Hole
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ASRM1JA2K20
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, Metal Film,