ASRM1JA22K0
Mfr.Part #
ASRM1JA22K0
Description
RES 22K OHM 5% 1W AXIAL
Working Voltage :
4000V
1 (Unlimited)
Mount :
Axial, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Tape and Box (TB)
Published :
Tolerance :
±5%
Resistance :
22kOhm
Lead Diameter :
0.8 mm
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
ASRM1JA22K0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA22K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 22kOhm, Metal Film,