ASRM1JA220R
Mfr.Part #
ASRM1JA220R
Description
RES 220 OHM 5% 1W AXIAL
Stock
881
In Stock :
881
Resistance :
220Ohm
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
4000V
Package / Case :
Axial
Mount :
Axial, Through Hole
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
2013
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Datasheets
ASRM1JA220R
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA220R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, Metal Film,