ASRM1JA1K20
Mfr.Part #
ASRM1JA1K20
Description
RES 1.2K OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Axial, Through Hole
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
1.2kOhm
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
4000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C