ASRM1JA12K0
Mfr.Part #
ASRM1JA12K0
Description
RES 12K OHM 5% 1W AXIAL
Working Voltage :
4000V
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Resistance :
12kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tin/Copper (Sn/Cu)
Surface Mount :
No
Temperature Coefficient :
0/ -1800ppm/°C
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm