ASRM1JA10K0
Mfr.Part #
ASRM1JA10K0
Description
RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
IEC60115-1
Published :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Mount :
Axial, Through Hole
Size / Dimension :
0.157Diax0.433L 4.00mmx11.00mm
Working Voltage :
4000V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.8 mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
ASRM1JA10K0
Stackpole Electronics, Inc. ASRM1JA10K0
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10kOhm, Metal Film,