ASRM12JA4M70
Mfr.Part #
ASRM12JA4M70
Description
RES 4.7M OHM 5% 1/2W AXIAL
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Resistance :
4.7MOhm
ECCN Code :
EAR99
Lead Diameter :
0.7 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Wire
Reference Standard :
IEC60115-1
Mount :
Axial, Through Hole
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
0/ -1800ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±5%