Y4021104R000A6R
Mfr.Part #
Y4021104R000A6R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 104 OHM 0.05% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
FRSM
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Composition :
Metal Foil
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
812.8μm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
104Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
635μm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
Y4021104R000A6R
VPG Foil Y4021104R000A6R
FRSM Series, Metal Foil, 104Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~150°C