Y4021100R000A6R
Mfr.Part #
Y4021100R000A6R
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
V/N 303261U 100R00 0.05% B T 157
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
100Ohms
Series :
FRSM
Supplier Device Package :
Feature :
Non-Inductive
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Strip
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Datasheets
Y4021100R000A6R
VPG Foil Y4021100R000A6R
FRSM Series, Metal Foil, 100Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C